Istenkúti Waldorf Óvoda
Elérhetőségeink
Istenkúti Waldorf Óvoda
Cím: 7635 Pécs, Fábián Béla utca 9.
E-mail: titkar@waldorfpecs.hu
Telefon: +36 72 212 034 vagy +36 20 291 0140
Vezető óvónő: Kelemen Anett
Pedagógusaink

Kelemen Anett
vezető óvónő

Bán Éva
óvónő
Hol voltam, amikor még nem voltam? Honnan és mi végre? Honnan jöttem? Hol vagyok? Itt vagyok! Elnéztem, és elnézem ma is, ahogy játszanak a gyermekek a csoportunkban. Gátlások nélkül, elmélyülten, boldogan, szabadon, egyfajta burokban… mintha én ott se lennék. És titokban „megleshetem”, részese lehetek annak a varázslatnak, amiben ők benne élnek. Látom, ami nem látszik, csak ők látják, mert valahogy mégis ott van. Érzem, amit ők érezhetnek, benne vagyok az áhítatukban, a titokban, a csodákban, a mesékben. A Waldorf pedagógiának a lélek erőkkel van dolga. Rendkívül összetett pedagógia, a legtöbbet tud a gyermekről.
„Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.” (Albert Einstein)

Ruzicska Barbara
óvónő

Brunner Éva
gazdasszony
Történetünk
Óvodánk a Mandulafa Waldorf Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola második tagóvodájaként 2014. szeptember 1-jén nyitotta meg kapuit Istenkúton. Az Istenkúti Waldorf Óvoda fenntartója a Mandulafa Egyesület.
Induló vegyes életkorú csoportunkba jelenleg 20 kisgyermek jár.
Istenkúti óvodai csoportunk csodálatos erdei környezetben, a Mandulafa Waldorf Iskola szomszédságában található. Óvodásaink közvetlen kapcsolatba kerülnek az iskolás gyermekekkel, alkalmuk nyílik betekinteni az iskolában zajló életbe, s közös családjaink is összekötő láncszemet képviselnek az óvoda és iskola közt – ily módon biztosítva van az óvodából iskolába történő zökkenőmentes átmenet.
Óvodánk helyi adottságaihoz igazodva nagy hangsúlyt fektetünk a természettel való együttélésből fakadó nevelési lehetőségekre. Az erdei környezet – a tiszta levegőn túl – kiváló alkalmakat teremt óvodai csoportunk számára a közös sétákhoz, kirándulásokhoz, szűkebb környezetünk felfedezéséhez, védendő természeti értékeink megismeréséhez, a környezettudatos szemlélet kialakításához.
Sok időt töltünk a szabadban, óvodai kertünkben és az óvodához, illetve iskolához tartozó erdős területen.
Az időszakokhoz szervesen kapcsolódó emberi munkák, tevékenységek hangsúlyos szerepet játszanak óvodai életünkben. (Pl. tavasszal a veteményezés, kertészkedés, ősszel a betakarítási munkálatok, búzafeldolgozás folyamata).
Családjainkkal közvetlen, az együttműködésen alapuló kapcsolatot ápolunk. Óvodai életünk is egy nagy család életéhez hasonlatos.